Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8:00 až 16:00 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Význam udržitelných eko hraček
01.08.2020

Význam udržitelných eko hraček

Chceme přispět svým dílem pro lepší a čistou Zemi. Víme, že sami našim přístupem a chováním planetu nezachráníme, ale můžeme k tomu svým malým dílem přispět. Pokud nás takových bude víc, potom dokážeme velké věci.

Sami sebe se ptáme a podivujeme se nad tím, proč je dnes v obchodech většina hraček z levného nekvalitního plastu, proč musí hračka, aby byla „moderní“, mít baterie, proč musí hračky vydávat zvuky a svítit? Opravdu je to nutné? Navíc mnoho konzumních licenčních hraček, které se masově prodávají, naše děti zabaví jen na chvíli a potom je odloží, třeba právě proto, že už mají vybitou baterii. Plastové hračky jsou sice při výrobě a při nákupu levné, ale mají často velmi krátkou životnost a potom plní skládky a zbytečně zatěžují životní prostředí natolik, že se nakonec stávají velmi drahými. A to si při nákupu málokdo uvědomí.

V našem eshopu nekvalitní plastové hračky nenajdete. Naším cílem je nabízet vám kvalitní hračky z kvalitních materiálů, které vašim dětem dlouho vydrží a se kterými si budou moci hrát i jejich mladší sourozenci anebo dokonce i děti vašich dětí. Kosáčci se snaží hledat alternativy k plastovým hračkám. Vždyť i jednoduchá staromódní poctivá hračka dokáže být in a je v ní skryto mnoho potenciálu. Hračka by měla děti především inspirovat, vést k vlastnímu rozvoji a učit přemýšlet a rozvíjet svůj vlastní svět a svou mysl … a nemusí blikat a houkat.

Rozhodli jsme se jít těžší cestou. V naši nabídce máme kvalitní poctivé hračky z materiálů, které jsou šetrné k přírodě. Například vzdělávací stavebnici PIX-IT, která je vyrobena z nejkvalitnějšího potravinářského silikonu a která má předpoklad vydržet opravdu velmi dlouho. Tuto stavebnici prodáváme již několik let a nemáme na ni jedinou reklamaci, a to i přesto, že se nejvíce prodávají do mateřských škol, kde si s ní hraje spousta dětí každý den. Další stavebnici, kterou Vám můžeme doporučit je ekologická stavebnice REWOOD, která se vyrábí z recyklovaného odpadního dřeva, které vzniká při výrobě jiných dřevěných výrobků.

Tyto ekologické hračky jsou dražší než plastové, ale jejich užitná hodnota a trvanlivost je mnohonásobně vyšší. Přinášejí našim dětem radost dlouhou dobu a jejich nákupem navíc podporujeme udržitelný způsob života.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Newsletter od Kosáčků
Proč nakupovat u nás

Jsme poctivá rodinná firma

Máme férový přístupu ke klientům

Máme hračky, které jinde nekoupíte

Máme nad 2999 Kč dopravu zdarma

Kontakty
Logo
Po-Pá 8:00 až 16:00 hod.
2015-2019 Kosáčci.cz - Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz